My Favorite Movies
| gravesjp's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Before Sunset 2004, R) |
|
| 2 |
Before Sunrise 1995, R) |
|
| 3 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
White Fang 1991, PG) |
|
| 6 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 7 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Frequency 2000, PG-13) |
|
| 10 |
Great Expectations 1998, R) |
|
| 11 |
For Love of the Game 1999, PG-13) |
|
| 12 |
Interstate 60 2002, R) |
|
| 13 |
The End of the Affair 1999, R) |
|
| 14 |
Beautiful Girls 1996, R) |
|
| 15 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 16 |
The Count of Monte Cristo 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 18 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 19 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 20 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 21 |
High Fidelity 2000, R) |





















