My Favorite Movies
Give list a short description
| grantl1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Evan Almighty 2007, PG) |
|
| 2 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 4 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 5 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 6 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 7 |
40 Days and 40 Nights 2002, R) |
|
| 8 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 9 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 10 |
Saving Silverman (Evil Woman) 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Blades of Glory 2007, PG-13) |
|
| 12 |
Predator 1987, R) |
|
| 13 |
Formula 51 (The 51st State) 2002, R) |
|
| 14 |
Failure to Launch 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Grosse Pointe Blank 1997, R) |
|
| 16 |
Navy Seals 1990, R) |
|
| 17 |
The Benchwarmers 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 19 |
We Were Soldiers 2002, R) |
|
| 20 |
Poolhall Junkies 2002, R) |
|
| 21 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 22 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 23 |
The Girl Next Door 2004, R) |
|
| 24 |
100 Girls 2000, R) |
|
| 25 |
Beerfest 2006, R) |
|
| 26 |
30 Days of Night 2007, R) |
|
| 27 |
Shoot 'Em Up 2007, R) |
|
| 28 |
The Big Lebowski 1998, R) |




























