My Favorite Movies


  grae8ing's Rating My Rating
1
Harold and Maude 1971,  PG)
2
Bad Boy Bubby 1993,  Unrated)
3
This Is Spinal Tap 1984,  R)
4
The Wages of Fear 1953,  Unrated)
5
Once Were Warriors 1994,  R)
6
Meet the Feebles 1989,  R)
7
Withnail and I 1987,  R)
8
Requiem for a Dream 2000,  R)
9
Alien 1979,  R)
10
Office Space 1999,  R)
11
Themroc 1973,  Unrated)
12
The Stepford Wives 1975,  PG)
13
The Evil Dead 1981,  R)
14
The Boys 1998,  R)
15
Sin City 2005,  R)
16
After Hours 1985,  R)
17
An American Werewolf in London 1981,  R)
18
Bad Santa 2003,  R)
19
Dead Alive (Braindead) 1992,  R)
20
A Clockwork Orange 1971,  R)
21
Cube 1997,  R)
22
The Fog of War - Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara 2003,  PG-13)
23
Ghost World 2001,  R)
24
Happiness 1998,  NC-17)
25
Come and See (Idi i smotri) 1985,  Unrated)
26
Heathers 1988,  R)
27
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
28
Bad Taste 1987,  R)
29
The Opposite of Sex 1998,  R)
30
Shallow Grave 1994,  R)
31
Spellbound 2002,  G)
32
To Kill A Mockingbird 1962,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments