My Favorite Movies
| gracecage's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 6 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 7 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 8 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Panic Room 2002, R) |
|
| 10 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 11 |
Sin City 2005, R) |
|
| 12 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 13 |
Troy 2004, R) |
|
| 14 |
The Incredible Hulk 2008, PG-13) |














