My Favorite Movies


  grace4941's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
this may be the best Harry Potter movie ever made!
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
My second favorite HP movie
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Chris Columbus was SO great!!! I wish he got to direct every HP movie.
4
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
I LOVED this movie! but the goblet of fire was better.
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
my favorite part of this movie is when Quirrel's face crumbles!
6
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Any movie with Drew Barrymore AND Adam Sandler has got to be AWESOME!
7
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
GREAT GREAT GREAT!!!
8
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
Never Been Kissed
I've watched this movie about 10 times! It just gets better each time!!
9
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
Matthew McConaughey and Kate Hudson are great in movies together! I can't wait to see Fools Gold!
10
Elektra 2005,  PG-13)
Elektra
Just watched it! It was Awesome!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments