Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  gpals91's Rating My Rating
1
Girl, Interrupted 1999,  R)
Girl, Interrupted
freaking good! but bit sad coz my Clea didn't appear much in it........
2
Pan's Labyrinth 2006,  R)
Pan's Labyrinth
really recommend this movie. It's really different from any other fantasy movies.
3
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
It was pretty good! I want to keep it!!! Gonna watch it akain!
4
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
This movie is the man!
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
The first one is always the best one.
6
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
Great movie.
7
The Secret Garden 1993,  PG)
The Secret Garden
love this one.
8
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha
Nice azzz...
9
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
dayum Garret is hot.
10
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
11
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
I liked it. How come lot of yous didn't?
12
Anne of Green Gables 1985,  G)
Anne of Green Gables
This was nice movie!
13
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
Cool
14
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
Gorgeous
15
American Pie 1999,  R)
16
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
Bridget Jones - The Edge of Reason
This movie!!! Hahahahahaha freaking funny and humorous and kwel mayne!!! I couldnt stop lafing Lmao...!!!
17
Kiki's Delivery Service 1989,  G)
Kiki's Delivery Service
I think it was REALLY GOOD.
18
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
Howl is soooooo Hot.
19
The Polar Express 2004,  G)
20
Millions 2004,  PG)
Millions
Brilliant!!! you gottah watch this movie. It looks like one of those kids movie but I think it's not only for the kids.. Great story line! I liked it.. the problems with money and family stuffs.. Have really good messages in it. I really recommend this one.
21
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
oh dammyummm it's freaking good. I love it. Will smith acted real good too. He's dayum legend in this one for sure.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments