My Favorite Movies
This is a list of my favourite movies of all time.
| Gowan11's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 7 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 9 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Sin City 2005, R) |










