My Favorite Movies


  Gothmina's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
2
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
3
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
4
Addams Family Values 1993,  PG-13)
5
The Neverending Story 1984,  PG)
6
Pan's Labyrinth 2006,  R)
7
The Crow 1994,  R)
8
Perfume: The Story of a Murderer 2006,  R)
9
Cello (Chello hongmijoo ilga salinsagan) 2005,  Unrated)
10
Cinderella 2006,  G)
11
2 wol 29 il (February 29: 4 Horror Tales) 2006,  Unrated)
12
The Host (Gwoemul) 2006,  R)
13
Seuseung-ui eunhye (To Sir With Love) (Bloody Reunion) 2006,  Unrated)
14
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
15
Dracula 2000 2000,  R)
16
Underworld 2003,  R)
17
Van Helsing 2004,  PG-13)
18
Snow Queen 2002,  Unrated)
19
Willow 1988,  PG)
20
Legend 1986,  PG)
21
The Dark Crystal 1982,  PG)
22
The Craft 1996,  R)
23
The Covenant 2006,  PG-13)
24
Practical Magic 1998,  PG-13)
25
Clash of the Titans 1981,  PG)
26
Spawn 1997,  PG-13)
27
Ghost Rider 2007,  PG-13)
28
Army of Darkness 1993,  R)
29
Constantine 2005,  R)
30
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
31
Evan Almighty 2007,  PG)
32
Bride of Chucky 1998,  R)
33
Seed Of Chucky 2004,  R)
34
The Nun (La Monja) 2004,  R)
35
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
36
The Omen 2006,  R)
37
The Exorcist 1973,  R)
38
Silent Hill 2006,  R)
39
Stay Alive 2006,  PG-13)
40
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
41
Alice in Wonderland 2010,  PG)
42
James and the Giant Peach 1996,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments