My Favorite Movies


  gothmaiden13's Rating My Rating
1
Resident Evil 2002,  R)
2
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
3
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
4
Saw III 2006,  R)
5
Saw II 2005,  R)
6
Saw 2004,  R)
7
Doom 2005,  R)
8
The Omen 2006,  R)
9
Final Destination 2000,  R)
10
Final Destination 3 2006,  R)
11
Final Destination 2 2003,  R)
12
Boo 2004,  R)
13
Van Helsing 2004,  PG-13)
14
Van Helsing: The London Assignment 2004,  PG-13)
15
The Ring 2002,  PG-13)
16
Constantine 2005,  R)
17
Fantastic Four 2005,  PG-13)
18
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
19
Underworld 2003,  R)
20
Underworld: Evolution 2006,  R)
21
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
22
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
23
The Last Samurai 2003,  R)
24
Samurai X - Trust & Betrayal (Rurôni Kenshin: Meiji kenkaku roman tan: Tsuioku hen) 1999,  Unrated)
25
Rurôni Kenshin: Seisô hen (Samurai X: Reflection) 2001,  Unrated)
26
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954,  Unrated)
27
Samurai X - The Motion Picture (Rurôni Kenshin: Ishin shishi e no Requiem) 2001,  Unrated)
28
Samurai X - Betrayal ,  Unrated)
29
Samurai X - Trust ,  Unrated)
30
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
31
The Hills Have Eyes 2006,  R)
32
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
33
How to Deal 2003,  PG-13)
34
Hellboy 2004,  PG-13)
35
Pan's Labyrinth 2006,  R)
36
The Breakfast Club 1985,  R)
37
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
38
School of Rock 2003,  PG-13)
39
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
40
Shrek 2001,  PG)
41
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
it's a light-hearted comedy ..juz smiles at the jokes, not dat funny..bt still entertaining
42
Shrek 2 2004,  PG)
43
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
44
The Dark Knight 2008,  PG-13)
45
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
46
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
Hiliarious..typical teenage movie
47
Footloose 1984,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments