My Favorite Movies
Give list a short description
| gorik's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sin City 2005, R) |
|
| 2 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 3 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 4 |
Little Odessa 1994, R) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
No Country for Old Men 2007, R) |
|
| 7 |
The Shining 1980, R) |
|
| 8 |
Reign of Fire 2002, PG-13) |
|
| 9 |
eXistenZ 1999, R) |
|
| 10 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 11 |
American History X 1998, R) |
|
| 12 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 13 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 14 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 15 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 16 |
True Romance 1993, R) |
|
| 17 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 18 |
Terminator Salvation 2009, PG-13) |


















