Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Gooner2081
  2. B

My all-time favorites

  Gooner2081's Rating My Rating
1
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
Everyone should watch this. It's one of, if not THE best movie ever
2
The Boondock Saints 2000,  R)
The Boondock Saints
I've seen this one more than any other movie ever made. It's f-ing NUTS!
3
The Silence of the Lambs 1991,  R)
The Silence of the Lambs
Scariest, most intimidating muh-fukka i've ever seen.
Genius movies just make me feel good for some reason. The only villain i've ever liked
4
GoodFellas 1990,  R)
GoodFellas
Best Mafia movie ever made... And i've seen them all twice and read all the books
5
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
The awards might tell you how good this is.. It's one big accidental adventure
6
Zoolander 2001,  PG-13)
Zoolander
The funniest movie i've seen, and i've seen a lot of movies
7
Snakes on a Plane 2006,  R)
Snakes on a Plane
Fantastic, This was the most entertaining movie i've seen in a long time
8
The Interpreter 2005,  PG-13)
The Interpreter
The bus scene about half way through were the most intense moments i've ever seen in a movie. I don't even think I blinked
9
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
As Good As It Gets
This is deffinately good. I still get the giggles when I watch it.
10
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
Excellent movie, watch it

P.S.
Portman is still hot when she's bald

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments