My Favorite Movies
| gonzolio's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
Old School 2003, R) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 11 |
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999, PG-13) |
|
| 12 |
Swingers 1996, R) |












