My Favorite Movies
| goldenmike's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 3 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 4 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 5 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 6 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 8 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Sin City 2005, R) |
|
| 10 |
Old School 2003, R) |
|
| 11 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 12 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 13 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 14 |
The Departed 2006, R) |
|
| 15 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 21 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Rush Hour 3 2007, PG-13) |
|
| 23 |
The Blue Hour 2007, Unrated) |
|
| 24 |
24 Hour Party People 2002, R) |
|
| 25 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 26 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 27 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 28 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 29 |
Fast & Furious 2009, PG-13) |
|
| 30 |
The Fast and the Furious , Unrated) |






























