My Favorite Movies
| goku222's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001, R) |
|
| 2 |
Saw II 2005, R) |
|
| 3 |
The Good Son 1993, R) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 10 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 11 |
Zodiac 2007, R) |
|
| 12 |
Sometimes They Come Back 1991, R) |
|
| 13 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 14 |
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995, G) |
|
| 15 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 16 |
Dead Silence 2006, R) |
|
| 17 |
Sunshine 2007, R) |
|
| 18 |
The Messengers 2007, PG-13) |
|
| 19 |
Captivity 2007, R) |



















