My Favorite Movies


  1. godlove4soul
  2. kim

Give list a short description

  godlove4soul's Rating My Rating
1
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
I love watching this when it came out from the theaters and I just notices that fantastic four rise of the silver surfer same the planet with the 4 fantastic with their science. I give them 5 stars too. To good for this movie and hoply it will be comming out for the other movie like this again.
2
The Ten Commandments 2007,  PG)
The Ten Commandments
I want to see this show because this is the thing that I wanted to see for this i give a 5 star on this show. People need to listen to this Show.
3
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
I like this movie it is awesome thing that when the moive of this got together when they first met in colleges or high school times and when they where speapreated together.
4
Extreme Days 2001,  PG)
Extreme Days
I watch this movie on the Dvd because i brought it on Dvd. I like it its so good that i watch it.
5
One Night With the King 2006,  PG)
One Night With the King
I watch this on Dvd and not on the theater because i wasn't able to watch this in the movies. I watch this so many times.
6
The Second Chance 2006,  PG-13)
The Second Chance
I brought this Dvd and it is good to watch it I didn't even see this movie in the Theater because it's private movie for Christian. Only of those people who believe in God.
7
Revelation (Apocalypse II: Revelation) 1999,  PG-13)
Revelation (Apocalypse II: Revelation)
I like this but I wanna buy it and see it. this should be good I didn't have enough time to see it. This movie does not come from the theater.
8
Hangman's Curse 2003,  PG-13)
Hangman's Curse
This movie wasn't on the Theater of any of the movie this was also Christian also.
9
Time Changer 2002,  PG)
Time Changer
I really like this movie because it's plays back to the past but instead of that by looking into the future now and the present.
10
Left Behind II - Tribulation Force 2002,  PG-13)
Left Behind II - Tribulation Force
I watch this on T.V. That are Christian Channel TBN movie but you wouldn't see this on any Channel and TBN is a Christian Channel but this movie is not on the TBN right now.
11
Left Behind - World at War 2005,  PG-13)
Left Behind - World at War
This movie i need to see because it was on TBN But then I didn't even see this on the Theater and I wanna see this because everything is at world at war like the military.
12
The Perfect Stranger 2005,  Unrated)
13
The Passion of the Christ 2004,  R)
The Passion of the Christ
I watch this so many times and it made me cry because what you see is Jesus who die and rose again for all of us who is saved us on this earth.
14
The Nativity Story 2006,  PG)
The Nativity Story
I see this on the theater and I see this on the HBO of any thing on HBO. So I really like this too. See this movie it's so good.
15
The Gospel 2005,  PG)
The Gospel
I see this movie in the theater and I buy it on DVD.
16
The Visual Bible: The Gospel of John 2003,  PG-13)
17
Love Comes Softly 2003,  Unrated)
18
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
National Treasure: Book of Secrets
I watch this twice and i like it to see this to find treasure. I watch the last National Treasure but this one is better then the other one but the first and the 2 one it's ok.
19
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
I like the two towers and it's really good to watch it but i watch this in the theater while it come out.
20
10,000 B.C. 2008,  PG-13)
10,000 B.C.
I will watch this movie with my friends in the Theater i know it's come out today and i will watch it on the 22 it's long time to watch it. I know I will recommended to my other friend to who are willing to watch this movie.
21
The Genius Club 2007,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments