Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  godieyou's Rating My Rating
1
Resident Evil 2002,  R)
2
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
3
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
4
Death Race 2008,  R)
5
Fast & Furious 2009,  PG-13)
6
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
7
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
8
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
9
Pitch Black 2000,  R)
10
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
11
Dark Fury - The Chronicles of Riddick 2004,  Unrated)
12
Four Brothers 2005,  R)
13
Underworld: The Rise of the Lycans 2009,  R)
14
Underworld: Evolution 2006,  R)
15
Underworld 2003,  R)
16
The 300 Spartans 1962,  Unrated)
17
300 2007,  R)
18
Yes Man 2008,  PG-13)
19
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
20
Prom Night 2008,  PG-13)
21
Prom Night 1980,  R)
22
The Descent 2005,  R)
23
From Within 2008,  R)
24
Boa Vs Python 2004,  R)
25
Boa 2002,  R)
26
Friday the 13th 2009,  R)
27
Friday the 13th 1980,  R)
28
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
29
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
30
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
31
Deep Blue Sea 1999,  R)
32
Deep Impact 1998,  PG-13)
33
Deep Red (Profondo rosso) 1975,  R)
34
Deep Blue 2005,  G)
35
XXX 2002,  PG-13)
36
xXx: State of the Union 2005,  R)
37
XXX: The Return of Xander Cage 2012,  Unrated)
38
Twilight 2008,  PG-13)
39
The Matrix 1999,  R)
40
Braveheart 1995,  R)
41
Transformers 2007,  PG-13)
42
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
43
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
44
Mean Girls 2004,  PG-13)
45
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
46
Sin City 2005,  R)
47
Resident Evil: Afterlife 2010,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments