Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  GoddessTraci's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
I am obsessed with LOTR!!
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
This is my fave LOTR.
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Johnny Depp is the sexiest man ever!!
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
I cant wait to see this!!
7
The Notebook 2004,  PG-13)
8
The Breakfast Club 1985,  R)
The Breakfast Club
Gotta love the bratpack!!!
9
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
10
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
11
Splash 1984,  PG)
12
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
13
Saw 2004,  R)
14
Saw II 2005,  R)
15
Saw III 2006,  R)
16
Grease 1978,  PG)
17
Untamed Heart 1993,  PG-13)
Untamed Heart
the most romantic movie of all time!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments