My Favorite Movies


  goddessamyc's Rating My Rating
1
The Devil's Advocate 1997,  R)
2
Brother Bear 2 2006,  G)
3
Pretty Woman 1990,  R)
4
Powder 1995,  PG-13)
5
American Beauty 1999,  R)
6
Point Break 1991,  R)
7
Freaky Friday 2003,  PG)
8
The Parent Trap 1998,  PG)
9
Mean Girls 2004,  PG-13)
10
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
11
Beauty and the Breast 2001,  Unrated)
12
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
13
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
14
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
15
Life-Size 2000,  G)
16
Raise Your Voice 2004,  PG)
17
Ghost Dad 1990,  PG)
18
A Cinderella Story 2004,  PG)
19
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar 1995,  PG-13)
20
Sleeping with the Enemy 1991,  R)
21
Ghost 1990,  PG-13)
22
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
23
Can't Buy Me Love 1987,  PG-13)
24
Scent of a Woman 1992,  R)
25
Joe Versus the Volcano 1990,  PG)
26
Road House 1989,  R)
27
Mr. Mom 1983,  PG)
28
Fatal Attraction 1987,  R)
29
When a Man Loves a Woman 1994,  R)
30
Fatal Instinct 1993,  PG-13)
31
The Little Mermaid II - Return to the Sea 2000,  G)
32
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
33
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
34
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead 1991,  PG-13)
35
Stop! or My Mom Will Shoot 1992,  PG-13)
36
The Little Mermaid 1998,  Unrated)
37
Three Wishes 1995,  PG)
38
An American Werewolf in Paris 1997,  R)
39
Laws of Attraction 2004,  PG-13)
40
American Pie 1999,  R)
41
The Howling 1981,  R)
42
Mermaid 2000,  Unrated)
43
An American Tail 1986,  G)
44
An American Tail - Fievel Goes West 1991,  G)
45
Dirty Rotten Scoundrels 1988,  PG)
46
The Matrix 1999,  R)
47
A Clockwork Orange 1971,  R)
48
The Matrix Reloaded 2003,  R)
49
The Matrix Revolutions 2003,  R)
50
Scarface 1983,  R)
51
The Godfather, Part III 1990,  R)
52
The Godfather, Part II 1974,  R)
53
The Godfather 1972,  R)
54
Heat 1995,  R)
55
Insomnia 2002,  R)
56
Crossroads 1986,  R)
57
Material Girls 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments