My Favorite Movies
| goblinprince's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 2 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 3 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 4 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 6 |
Brief Encounter 1945, Unrated) |
|
| 7 |
Vampire Hunter D - Bloodlust 2000, R) |
|
| 8 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Blade II 2002, R) |
|
| 10 |
Saw 2004, R) |
|
| 11 |
Saw II 2005, R) |
|
| 12 |
Ringu (Ring) 1998, Unrated) |
|
| 13 |
Beavis and Butt-Head Do America 1996, PG-13) |
|
| 14 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 15 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 16 |
The Lost World - Jurassic Park 1997, PG-13) |
















