My Favorite Movies
Give list a short description
| gmari021's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 4 |
Vicky Cristina Barcelona 2008, PG-13) |
|
| 5 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 6 |
Funny Games 2007, R) |
|
| 7 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 8 |
P2 2007, R) |
|
| 9 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 10 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 11 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 12 |
Sweet November 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Autumn in New York 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Milk 2008, R) |
|
| 15 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 16 |
The Hangover 2009, R) |
|
| 17 |
The Proposal 2009, PG-13) |
|
| 18 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 19 |
The Reader 2008, R) |
|
| 20 |
He's Just Not That Into You 2009, PG-13) |
|
| 21 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 22 |
The Duchess 2008, PG-13) |
|
| 23 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 24 |
If Only 2004, PG-13) |
|
| 25 |
Crossroads 2002, PG-13) |
|
| 26 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 27 |
The Edge of Love 2008, R) |
|
| 28 |
The Ugly Truth 2009, R) |
|
| 29 |
Seven Pounds 2008, PG-13) |





























