My Favorite Movies


  glucky22's Rating My Rating
1
Child's Play 1988,  R)
Child's Play
One of the best horrors out there!!!!
2
Child's Play 2 1990,  R)
Child's Play 2
Just as good as the first one
3
Child's Play 3 1991,  R)
Child's Play 3
Still a great horror flick
4
Friday 1995,  R)
Friday
good movie
5
Next Friday 2000,  R)
Next Friday
lol
6
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
The fave horror ever
7
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge
best horror movies
8
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors
"prime time bitch"
9
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master
love these
10
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child
love all freddy movies
11
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
One of the best sci-fi movies there ever was. 10/10
12
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
13
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
Star wars 10/10 classic
14
Critters 1986,  PG-13)
Critters
funny little critters
15
Friday the 13th 1980,  R)
Friday the 13th
lots of blood
16
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives
and again
17
Alien 1979,  R)
Alien
I love this movie, I have seen it like a hunderd times
18
Alien3 1992,  R)
19
Hannibal 2001,  R)
Hannibal
creepy

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments