My Favorite Movies


  Glory84's Rating My Rating
1
Saw 2004,  R)
Saw
ONE of My Favorite Movies!! LOVE IT! LIKE IT!!
2
Saw II 2005,  R)
Saw II
One of my FAVORITE movies. Very bloody. I love it!!!
3
Saw III 2006,  R)
Saw III
Oh MY GOD!!! AMAZING movie! Super BLOODY... Jigsaw is a genius... You guys have to watch this movie!
4
Saw IV 2007,  R)
Saw IV
Is not exactly what I expected but it's Jigsaw's games so I like it! I like the first part more than any other part... Anyways it was sick... I like blood!
5
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
The Exorcism of Emily Rose
I love this movie!! LIKE IT A LOT!!
6
Dead Silence 2006,  R)
Dead Silence
Nice movie... I like this movie a lot and I would go again to the movies!! Is great! Scary as Hell!
7
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
One of my favorites too!!
8
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
Well I like the movie but I didnt like Sarh Michelle Gellar to be on it... cuz She is so corny. Well I wasn't scared at all with her... and her role of Vampire Stupid Slayer
9
The Uninvited 2009,  PG-13)
The Uninvited
OmG... Love the way everything happened. I love movies that keeps me focused... Really I like this movie a lot! So is a must see and a must buy!
10
But I'm A Cheerleader 1999,  R)
But I'm A Cheerleader
Super funny... One of my favorite lesbian movies. And Clea is super HoT...
11
Lord of Illusions 1995,  R)
Lord of Illusions
I like this movie! So creepy! And I will watch this movie over and over!
12
Girl, Interrupted 1999,  R)
Girl, Interrupted
Well I love Angelina... but this one is a nice movie for real!!! I love Clea too!!! Both of them are super hot!
13
I Am Sam 2001,  PG-13)
I Am Sam
Great, touching moving! It made me cry... Awesome performance from Sean, Michelle and Dakota!
14
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
I cried!!!! I love when movies make me cry!!!! Really it was a really touching and sad movie!!! Great!
15
Lost and Delirious 2001,  R)
Lost and Delirious
I love this movie... Very romantic but sad at the same time. One of my favorite Lesbian Movies.
16
Gia 1998,  R)
Gia
A great movie.
17
Better Than Chocolate 1999,  R)
Better Than Chocolate
It's a little bit strong in the hetero sexual parts ... but the lesbian sex is OK. I like it.
18
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
It's a sad but lovely movie... I like it.
19
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
I love the romance that they have is certainly like Trueblood! I just love the way they love each other!
20
Sweet November 2001,  PG-13)
Sweet November
Sad movie but beautiful! I'm not going to tell the movie but she shouldn't had done that... I cried!!!
21
Seven Pounds 2008,  PG-13)
Seven Pounds
He gave EVERYTHING for his love! Amazing movie... great way to make ppl think! Some people doesn't appreciate what they have. I cried a lot...
22
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
One of my favorites animated movies. I love Dory speaking whale language!! LMAO
23
Coraline 2009,  PG)
24
Saw VI 2009,  R)
Saw VI
I went to see this movie the 2nd day cuz the 1st one I didn't have $ but I really love Saw movies a lot! They are one of my faves!! OVER THE TOP MOVIES!!!! Amazing movies!!!
25
Jennifer's Body 2009,  R)
Jennifer's Body
OH MY GOD!!!! This movie is way part of my faves movies!!!! Evil, refreshing, bloody!!! Megan is more than sexy in this movie!!! LOVE IT! Is a must see and a must buy!
26
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
The Twilight Saga: Eclipse
Action and Romance at the same time! Funny too cuz Bella seems like a 'ho!! Well now I love Twilight Saga so I love this movie!! Honestly is one of the best!! <3

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments