My Favorite Movies


  globaleyenews's Rating My Rating
1
The In-Laws 1979,  PG-13)
2
The In-Laws 2003,  PG-13)
3
Once Upon a Time in America 1984,  R)
4
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
5
The Matrix 1999,  R)
6
The Matrix Reloaded 2003,  R)
7
Dune 2002,  Unrated)
8
Dune 1984,  PG-13)
9
The Matrix Revolutions 2003,  R)
10
Apocalypse Now 1979,  R)
11
Richard Pryor - Here and Now 1983,  R)
12
Chinatown 1974,  R)
13
GoodFellas 1990,  R)
14
The Usual Suspects 1995,  R)
15
Pulp Fiction 1994,  R)
16
Swordfish 2001,  R)
17
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
18
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
19
Mad Max 2: The Road Warrior 1981,  R)
20
Overboard 1987,  PG)
21
Full Moon in Blue Water 1988,  R)
22
Wolf 1994,  R)
23
The Truth About Charlie 2002,  PG-13)
24
Everything You Always Wanted to Know About Sex, But Were Afraid to Ask 1972,  R)
25
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
26
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
27
Pretty Woman 1990,  R)
28
Gladiator 2000,  R)
29
East of Eden 1955,  PG)
30
Rebel Without a Cause 1955,  PG-13)
31
On the Waterfront 1954,  Unrated)
32
My Cousin Vinny 1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments