My Favorite Movies


  glenn931's Rating My Rating
1
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
Stephen King's Rose Red
I loved it. I think stephen king had work very hard to write this movie. Rose Red<3
2
Storm of the Century 1999,  PG-13)
Storm of the Century
Another Stephen king story. They are amazing!
3
The Hitcher 2007,  R)
The Hitcher
Awesome! Very good movie? Yes! Exciting? Yes! do i recommend this movie? Yes! I loved it! Sophia Bush did a really good act in this movie, and so did Zachary Knighton and Sean Bean. But a little - for something that could be different in this movie.
4
Wedding Daze 2007,  R)
Wedding Daze
Loved it! :) nice movie.
5
Tropic Thunder 2008,  R)
Tropic Thunder
Fantastic good movie and some moments was very funny!!
6
Yes Man 2008,  PG-13)
Yes Man
Fantastic movie, i really loved it !
7
La Bamba 1987,  PG-13)
La Bamba
AWESOME! =D
8
Material Girls 2006,  PG)
Material Girls
The first part of this movie was not good. But the rest was totally awesome=) I loved it. If not the both duff had been in it, it has probably been a 3 stars. But with Haylie it had been 4stars and with Haylie and Hilary, allways 5stars. I reccomend this movie for all duff fans!
9
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
A great horror movie! I recommend this movie if u haven't watch it.
10
Pulse 2006,  PG-13)
Pulse
This movie ruled! I loved it as i do with many other horror movies. It happend something all the time. They could had a better end, but whatever it was so good.
Kristen bell is so Cute and sexy in this movie=D I love her XD Great movie!
11
Poltergeist 1982,  PG)
Poltergeist
Another great horror movie and when u think it's finished it start to happened something again. Not so scary, but i recommend it.
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Good like the 2 others but i cant say this was better than the second one.. It was better than the first one but not much. But i love this trilogy i most say and Keira knightley is damn sexy in this movie=P Im gonna buy it when it comes out, i have the others.
13
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
The second movie of Cheaper by the dozen. It's much better an the first one. It's a really funny movie. I recommend this movie to them who likes comedies.
14
Cursed 2004,  PG-13)
15
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
I love this movie. Im just being happy everytime i see this movie. It's a great musical.
16
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
Million Dollar Baby
Fantastic! A little sad in the end. one of my favourite movies! loved it!
17
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments