Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  glendafaye's Rating My Rating
1
The Color Purple 1985,  PG-13)
2
That Night 1992,  PG-13)
That Night
I love this movie sooooooo much
3
Now and Then 1995,  PG-13)
Now and Then
i absolutely love this movi3
4
Poison Ivy 1992,  R)
5
Speak 2005,  PG-13)
6
The Color of Friendship 2000,  G)
7
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
8
Lackawanna Blues 2005,  Unrated)
9
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
10
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
11
I Can Do Bad All By Myself 2009,  PG-13)
12
Meet the Browns 2004,  Unrated)
13
Madea's Class Reunion 2003,  Unrated)
14
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
15
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
16
Mom at Sixteen 2005,  Unrated)
17
Not Another Teen Movie 2001,  R)
18
Teen Witch 1989,  PG-13)
19
Poison Ivy - The New Seduction 1997,  R)
20
Thirteen 2002,  R)
21
Eve's Bayou 1997,  R)
22
High School Musical 2006,  G)
23
School for Seduction 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments