My Favorite Movies
| glamtera's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Casino 1995, R) |
|
| 2 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 3 |
Scarface 1983, R) |
|
| 4 |
Detroit Rock City 1999, R) |
|
| 5 |
Jackie Brown 1997, R) |
|
| 6 |
A Bronx Tale 1993, R) |
|
| 7 |
The Untouchables 1987, R) |
|
| 8 |
Raging Bull 1980, R) |
|
| 9 |
Cape Fear 1991, R) |
|
| 10 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 11 |
The Deer Hunter 1978, R) |
|
| 12 |
Mean Streets 1973, R) |












