My Favorite Movies
| glamourgirl83's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Tremors 1990, R) |
|
| 2 |
Joy Ride 2001, R) |
|
| 3 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 4 |
Some Kind of Wonderful 1987, PG-13) |
|
| 5 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 6 |
My Cousin Vinny 1992, R) |
|
| 7 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 8 |
Can't Buy Me Love 1987, PG-13) |
|
| 9 |
A Night at the Roxbury 1998, PG-13) |
|
| 10 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 11 |
Grease 1978, PG) |
|
| 12 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 13 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 14 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 15 |
Bachelor Party 1984, R) |
|
| 16 |
Jeepers Creepers 2001, R) |
|
| 17 |
Speed 1994, R) |

















