Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  gladbanks's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
9
Spymate 2003,  PG)
10
Prince and the Pauper 2009,  Unrated)
11
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
13
The Princess Diaries 2001,  G)
14
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
15
Barbie Diaries 2006,  Unrated)
16
The Swan Princess II: Escape from Castle Mountain 1997,  G)
17
The Swan Princess: Escape from Castle Mountain 2004,  G)
18
Ice Princess 2005,  G)
19
The Swan Princess 1994,  G)
20
The Princess Bride 1987,  PG)
21
Barbie As The Princess and the Pauper 2004,  Unrated)
22
Barbie as the Island Princess 2007,  Unrated)
23
Father of the Bride 1991,  PG)
24
Father of the Bride 1950,  Unrated)
25
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
26
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
27
Bride of Chucky 1998,  R)
28
Confessions of an American Bride 2005,  PG)
29
Nanny McPhee 2006,  PG)
30
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
31
Chicken Little 2005,  G)
32
Little Man 2006,  PG-13)
33
High School Musical 2006,  G)
34
High School Musical 2 2007,  G)
35
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
36
Sky High 2003,  R)
37
Sky High 2005,  PG)
38
Sky Dancers - Flights of Fancy 2005,  Unrated)
39
Montana Sky 2007,  PG)
40
Son of the Mask 2005,  PG)
41
The Man in the Iron Mask 1977,  R)
42
Batman: Mask Of The Phantasm 1993,  PG)
43
Son of Flubber 1963,  G)
44
Flubber 1997,  PG)
45
Koi... Mil Gaya (I Found Someone) 2003,  G)
46
Yeh Dillagi (The Game of Love) 1994,  Unrated)
47
Zoey 101: Spring Break-Up 2006,  Unrated)
48
The Adventures of Young Indiana Jones: Spring Break Adventure 1999,  Unrated)
49
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
50
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
51
Take the Lead 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments