My Favorite Movies
| gladatony's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 2 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 3 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 4 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 5 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 6 |
A Fish Called Wanda 1988, R) |
|
| 7 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 9 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 10 |
Point Break 1991, R) |
|
| 11 |
Splash 1984, PG) |
|
| 12 |
Swordfish 2001, R) |
|
| 13 |
Witness 1985, R) |
|
| 14 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 15 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 16 |
Spanglish 2004, PG-13) |
|
| 17 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 18 |
Some Like It Hot 1959, Unrated) |
|
| 19 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 20 |
Stakeout 1987, R) |
|
| 21 |
Cousins 1989, PG-13) |
|
| 22 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 23 |
Out of Sight 1998, R) |
|
| 24 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 25 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 26 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 27 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |



























