My Favorite Movies
| gipsisusi1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 2 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 3 |
Brother Bear 2003, G) |
|
| 4 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Curious Case of Benjamin Button 2008, PG-13)
is a love story about benjamin button |
|
| 6 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 7 |
Attack of Pin-Up Boys 2007, Unrated) |
|
| 8 |
Romeo and Juliet 1996, Unrated) |
|
| 9 |
Where the Wild Things Are 2009, PG) |
|
| 10 |
No Reservations 2007, PG) |
|
| 11 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 12 |
Breaking Away 1979, PG) |












