My Favorite Movies
From old one to new ones ....still i missed ones.
| Giova85's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scarface 1983, R) |
|
| 2 |
2001: A Space Odyssey 1968, G) |
|
| 3 |
The Shining 1980, R) |
|
| 4 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 5 |
Beverly Hills Cop 1984, R) |
|
| 6 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 7 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 8 |
Akira 1988, R) |
|
| 9 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 10 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 11 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 12 |
Alien 1979, R) |
|
| 13 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |













