My Favorite Movies


  gin1892000's Rating My Rating
1
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
2
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
7
Men in Black 1997,  PG-13)
8
Men in Black II 2002,  PG-13)
9
What Women Want 2000,  PG-13)
10
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
11
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
12
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
13
The Notebook 2004,  PG-13)
14
Wedding Crashers 2005,  R)
15
Mean Girls 2004,  PG-13)
16
Finding Nemo 2003,  G)
17
A Walk to Remember 2002,  PG)
18
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
19
Shrek 2001,  PG)
20
Shrek 2 2004,  PG)
21
Braveheart 1995,  R)
22
Old School 2003,  R)
23
50 First Dates 2004,  PG-13)
24
Sin City 2005,  R)
25
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
26
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
27
Remember the Titans 2000,  PG)
28
Hitch 2005,  PG-13)
29
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
30
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
31
She's the Man 2006,  PG-13)
32
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
33
The Longest Yard 2005,  PG-13)
34
White Chicks 2004,  PG-13)
35
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
36
American Pie 1999,  R)
37
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
38
Saw 2004,  R)
39
Saw II 2005,  R)
40
Saw III 2006,  R)
41
Spider-Man 2002,  PG-13)
42
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
43
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
44
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
45
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
46
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
47
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
48
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
49
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
50
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
51
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
52
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments