Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. gilponcho
  2. Gil Alfonso

Give list a short description

  gilponcho's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
3
Braveheart 1995,  R)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
5
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
6
A Walk to Remember 2002,  PG)
7
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
8
Shrek 2 2004,  PG)
9
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
10
The Matrix 1999,  R)
11
Saw II 2005,  R)
12
300 2007,  R)
13
Forrest Gump 1994,  PG-13)
14
Finding Nemo 2003,  G)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
17
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
18
Grease 1978,  PG)
19
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
20
The Godfather 1972,  R)
21
Gladiator 2000,  R)
22
Old School 2003,  R)
23
Little Miss Sunshine 2006,  R)
24
Saving Private Ryan 1998,  R)
25
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
26
Back to the Future 1985,  PG)
27
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
28
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments