My Favorite Movies


  gilbertogalea's Rating My Rating
1
Resident Evil 2002,  R)
Resident Evil
My favorite game made movie!, it's great action!,
2
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
Lara Croft - Tomb Raider
Angelina Jolie, great play, like a video game. She's realy hot.
3
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
My two idol together!, Great action movie!
4
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
My favorite hero! I enjoy full this movie!
5
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
Spider-Man 2
It's a great second part!
6
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
Great effects!, It's a great movie.
7
Die Hard 1988,  R)
Die Hard
A great action movie!, bruce willis made the best!,
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
A great movie, a lot good magic!,
9
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
When I was to the teathre at 70s, I loved it.
10
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
The best of the trilogy.
11
Superman Returns 2006,  PG-13)
Superman Returns
I enjoy this film!, great and good effects.
12
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
Great movie!, fast action.
13
Rush Hour 1998,  PG-13)
14
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
The racers was fantastics,
16
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
17
The Dark Knight 2008,  PG-13)
18
The Matrix Reloaded 2003,  R)
The Matrix Reloaded
Fully effects, and great combats.
19
The Matrix Revolutions 2003,  R)
The Matrix Revolutions
Much talk, like a comic,
20
The Transporter 2002,  PG-13)
21
2012 2009,  PG-13)
2012
Great movie, amazing effects and actions.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments