My Favorite Movies


  gil357's Rating My Rating
1
We Are Marshall 2006,  PG)
2
Click 2006,  PG-13)
Click
It was ok
3
Honey 2003,  PG-13)
4
O 2001,  R)
5
Flashdance 1983,  R)
6
Footloose 1984,  PG)
7
Fame 1980,  R)
8
I, Robot 2004,  PG-13)
9
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid 2004,  PG-13)
10
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
11
Hellboy 2004,  PG-13)
12
Prime 2005,  PG-13)
13
Love and Basketball 2000,  PG-13)
14
You Got Served 2004,  PG-13)
15
The Truth About Cats & Dogs 1996,  PG-13)
16
National Lampoon's Animal House 1978,  R)
17
Final Destination 2000,  R)
18
The Covenant 2006,  PG-13)
19
Any Given Sunday 1999,  R)
20
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
21
Darkman 1990,  R)
22
The Phantom 1996,  PG)
23
Spawn 1997,  PG-13)
24
The Crow 1994,  R)
25
The Crow: City of Angels 1996,  R)
26
Exit Wounds 2001,  R)
27
Cradle 2 the Grave 2003,  R)
28
Out for Justice 1991,  R)
29
Marked for Death 1990,  R)
30
Hard to Kill 1990,  R)
31
Above the Law 1988,  R)
32
Showdown in Little Tokyo 1991,  R)
33
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
34
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
Awsome!!!!!
35
Breakin' All the Rules 2004,  PG-13)
36
The Craft 1996,  R)
37
Elektra 2005,  PG-13)
38
La Bamba 1987,  PG-13)
39
What's Love Got To Do With It? 1993,  R)
40
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
41
A Bronx Tale 1993,  R)
42
The Fan 1996,  R)
43
Highlander - Endgame 2000,  R)
44
Highlander II: The Quickening (Highlander 2) 1991,  R)
45
Invincible 2006,  PG)
46
World Trade Center 2006,  PG-13)
47
Dangerous Minds 1995,  R)
48
Sounder 1972,  G)
Sounder
this movie is a classic
49
Lady Sings the Blues 1972,  R)
50
Night at the Museum 2006,  PG)
51
Code Name: The Cleaner 2007,  PG-13)
52
Déjà Vu 2006,  PG-13)
53
The Lake House 2006,  PG)
54
Stay Alive 2006,  PG-13)
55
Dreamgirls 2006,  PG-13)
Dreamgirls
I liked it.
56
Freedom Writers 2007,  PG-13)
Freedom Writers
This is a good movie
57
Interview with the Vampire 1994,  R)
58
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
59
Disturbia 2007,  PG-13)
60
Because I Said So 2007,  PG-13)
61
Happy Feet 2006,  PG)
62
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
63
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
64
Ocean's Eleven 1960,  Unrated)
65
Something New 2006,  PG-13)
66
Knocked Up 2007,  R)
67
The Game Plan 2007,  PG)
The Game Plan
the best this movie is funny.
68
3:10 to Yuma 2007,  R)
69
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
70
American Gangster 2007,  R)
71
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
Funny
72
The Golden Compass 2007,  PG-13)
73
Balls of Fury 2007,  PG-13)
Balls of Fury
Cool and funny
74
I Am Legend 2007,  PG-13)
75
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
76
The Bucket List 2007,  PG-13)
The Bucket List
Good movie
77
Definitely, Maybe 2008,  PG-13)
Definitely, Maybe
chick flick, but i liked it
78
No Reservations 2007,  PG)
79
Snow Buddies 2008,  G)
Snow Buddies
I liked this movie
80
Vantage Point 2008,  PG-13)
81
Never Back Down 2008,  PG-13)
82
Meet the Browns 2004,  Unrated)
Meet the Browns
funny
83
Baby Mama 2008,  PG-13)
Baby Mama
I liked this movie.
84
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 2008,  PG-13)
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2)
Good movie
85
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
This was a good movie.
86
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
Good Movie
87
Drag Me to Hell 2009,  PG-13)
Drag Me to Hell
this movie is good

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments