My Favorite Movies
| gianna4everGS's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 2 |
Austin Powers in Goldmember 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Saw II 2005, R) |
|
| 5 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 8 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 9 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 12 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 13 |
Blow Dry 2000, R) |
|
| 14 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 15 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 19 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 20 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 21 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 22 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 23 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 24 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 25 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 26 |
The Chorus (Les Choristes) 2004, PG-13) |


























