My Favorite Movies


  ghostwhisper's Rating My Rating
1
The Goonies 1985,  PG)
The Goonies
excitment, suspence,cute
Totally Awesome movie
2
Everything is Illuminated 2005,  PG-13)
Everything is Illuminated
this is so funny
3
Flipper 1996,  PG)
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
best out of the 2 so far!
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
really had no plot
8
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
I am sure it will be good
10
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape
Johnny Depp yes
11
Seabiscuit 2003,  PG-13)
Seabiscuit
needed to be longer!
12
Footloose 1984,  PG)
Footloose
Awesome music
13
Spider-Man 2002,  PG-13)
14
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
15
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
16
The Holiday 2006,  PG-13)
17
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
18
Grease 1978,  PG)
19
School of Rock 2003,  PG-13)
20
Guess Who 2005,  PG-13)
21
Happy Feet 2006,  PG)
22
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
23
North 1994,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments