My Favorite Movies
| gforce81's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Awakenings 1990, PG-13) |
|
| 2 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 3 |
Blade II 2002, R) |
|
| 4 |
Collateral 2004, R) |
|
| 5 |
Dog Soldiers 2002, R) |
|
| 6 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 7 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 9 |
Long Time Dead 2002, R) |
|
| 10 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 11 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 13 |
Taxi 1998, Unrated) |
|
| 14 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 15 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 16 |
The Island 2005, PG-13) |
|
| 17 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 18 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 19 |
Training Day 2001, R) |
|
| 20 |
Wayne's World 1992, PG-13) |



















