My Favorite Movies


  gevaperry's Rating My Rating
1
The Matrix 1999,  R)
2
The Matrix Reloaded 2003,  R)
3
The Matrix Revolutions 2003,  R)
4
The Matrix Revisited 2001,  Unrated)
5
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
6
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
7
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
8
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
9
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
10
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
11
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
14
48 HRS 1982,  R)
15
The Blues Brothers 1980,  R)
16
National Lampoon's Animal House 1978,  R)
17
Along Came Polly 2004,  PG-13)
18
An Officer and a Gentleman 1982,  R)
19
Risky Business 1983,  R)
20
Capote 2005,  R)
21
Walk on Water 2005,  R)
22
Sideways 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments