My Favorite Movies
| Gettothepoint's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Twilight Saga: Eclipse 2010, PG-13) |
|
| 2 |
Prince of Persia: The Sands of Time 2010, PG-13) |
|
| 3 |
Eagle Eye 2008, PG-13) |
|
| 4 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |
|
| 5 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |
|
| 6 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 7 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 8 |
Dragon Wars (D-War) 2007, PG-13) |
|
| 9 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 10 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 11 |
Sydney White 2007, PG-13) |
|
| 12 |
The Jane Austen Book Club 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Gabriel 2007, R) |
|
| 14 |
THR3E 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 16 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 17 |
The Killing Floor 2006, R) |
|
| 18 |
House of Wax 2005, R) |
|
| 19 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Blood and Chocolate 2007, PG-13) |
|
| 21 |
Lady in the Water 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 23 |
The Brave One 2007, R) |
|
| 24 |
The Fog 2005, PG-13) |
|
| 25 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 26 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 27 |
The Invisible 2007, PG-13) |
|
| 28 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 29 |
Bloodrayne 2006, R) |
|
| 30 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 31 |
Two Brothers 2004, PG) |
|
| 32 |
Long Lost Son 2006, G) |
|
| 33 |
The Proposal 2009, PG-13) |
|
| 34 |
Center Stage: Turn It Up 2008, PG-13) |
|
| 35 |
The Secret of Moonacre 2008, PG) |
|
| 36 |
Adam 2009, PG-13) |
|
| 37 |
It's Complicated 2009, R) |
|
| 38 |
The Curiosity of Chance 2007, Unrated) |
|
| 39 |
How to Train Your Dragon 2010, PG) |
|
| 40 |
I Am Number Four 2011, PG-13) |
|
| 41 |
The King's Speech 2010, PG-13) |









































