My Favorite Movies


  germanlover21's Rating My Rating
1
Alpha Dog 2006,  R)
Alpha Dog
the best movie that i ever saw i would see it everday if i could
2
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
3
Pretty Woman 1990,  R)
4
West Side Story 1961,  PG)
5
Grease 1978,  PG)
Grease
one of the best moives that i ever seen
6
The Pacifier 2005,  PG)
The Pacifier
i love this movie and it not just becouse vin diesel is so hot but it helps
7
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
8
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
9
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead 1991,  PG-13)
10
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
11
Gone in 60 Seconds 1974,  PG)
Gone in 60 Seconds
loved this one
12
The Goonies 1985,  PG)
13
Bambi 1942,  G)
14
Bambi II 2006,  G)
15
An American Tail - Fievel Goes West 1991,  G)
16
My Cousin Vinny 1992,  R)
17
Sister Act 1992,  PG)
18
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
19
Just My Luck 1957,  Unrated)
20
Class Act 1992,  PG-13)
21
Snow Day 2000,  PG)
22
Snow White 1916,  Unrated)
23
Snow Dogs 2002,  PG)
24
The Snow Queen 1957,  Unrated)
25
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
26
Snow Queen 2002,  Unrated)
27
All Dogs Go To Heaven 2 1996,  G)
28
A Charlie Brown Valentine 2002,  G)
29
A Charlie Brown Thanksgiving 1973,  Unrated)
30
A Charlie Brown Christmas 1965,  Unrated)
31
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
32
Casino Royale 2006,  PG-13)
33
The Green Mile 1999,  R)
34
The Big Green 1995,  PG)
35
Mr. Mom 1983,  PG)
36
A Mom for Christmas 1990,  G)
37
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
38
Shaun of the Dead 2004,  R)
39
The Evil Dead 1981,  R)
40
Day of the Dead 1985,  Unrated)
41
Dawn of the Dead 2004,  R)
42
Candyman 1992,  R)
43
The Legend of Bigfoot 1976,  PG)
44
Things to Do Before You're 30 2004,  Unrated)
45
The Land Before Time IX: Journey to Big Water 2002,  G)
46
The Land Before Time X - The Great Longneck Migration 2003,  G)
47
The Land Before Time VII - The Stone of Cold Fire 2000,  G)
48
The Land Before Time XI - The Invasion of the Tinysauruses 2004,  G)
49
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
50
Catch Me If You Can 1989,  R)
51
She Loves Me Not 1934,  Unrated)
52
Daddy Day Care 2003,  PG)
53
Big Daddy 1999,  PG-13)
54
Doctor Dolittle 1967,  G)
55
Dr. Dolittle 3 2006,  PG)
56
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
57
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
58
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory) 2006,  R)
59
A Dangerous Woman 1993,  R)
60
Little Miss Sunshine 2006,  R)
61
Little Miss Broadway 1938,  PG)
62
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
63
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
64
Driving Miss Daisy 1989,  PG)
65
XXX 2002,  PG-13)
66
xXx: State of the Union 2005,  R)
67
Little Shop of Horrors 1986,  PG-13)
Little Shop of Horrors
I love this movie I love the part were they say feed me cmore
68
Beauty Shop 2005,  PG-13)
69
The Little Shop of Horrors 1960,  R)
70
The Little Shop of Horrors ,  R)
71
Heaven Is a Playground 1991,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments