My Favorite Movies


  geoffwb's Rating My Rating
1
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
5
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
6
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
7
Secret Window 2004,  PG-13)
8
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
9
Sleepy Hollow 1999,  R)
10
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
11
Shantaram 2008,  Unrated)
12
Finding Neverland 2004,  PG)
13
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
14
Blow 2001,  R)
15
Chocolat 2000,  PG-13)
16
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
17
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
18
Platoon 1986,  R)
19
From Hell 2001,  R)
20
Donnie Brasco 1997,  R)
21
Benny & Joon 1993,  PG)
22
The Ninth Gate 1999,  R)
23
Ed Wood 1994,  R)
24
Deep Sea 3D 2006,  G)
25
Alice in Wonderland 2010,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments