My Favorite Movies
A WALK TO REMEMBER
a love film when a popular boy falls for and girl I LOVE ALL OF THESE BECAUSE I LOVE WATCHING THEN I GET SAD
| gemmahenley's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 2 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 3 |
Saw II 2005, R) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 6 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 7 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 8 |
American Pie 1999, R) |
|
| 9 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 12 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 14 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 15 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 16 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 19 |
Saw III 2006, R) |
|
| 20 |
The Hitcher 2007, R) |
|
| 21 |
High School Musical 2 2007, G) |
|
| 22 |
Dead Silence 2006, R) |






















