My Favorite Movies
every good movie i could think of (at the time)
| GeminiGurl91's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 2 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 3 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 10 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 11 |
House of Wax 2005, R) |
|
| 12 |
Urban Legend 1998, R) |
|
| 13 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Dreamcatcher 2003, R) |
|
| 15 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Flightplan 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Camp Nowhere 1994, PG) |

















