My Favorite Movies
| gemHK's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Daddy Day Care 2003, PG) |
|
| 4 |
Wo yao zuo model (Super Model) 2004, Unrated) |
|
| 5 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 6 |
Seung chi sun tau (Twins Mission) 2007, Unrated) |
|
| 7 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 9 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 10 |
Am zin (Running Out of Time) (Hidden War) 1999, Unrated) |
|
| 11 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 12 |
Get Backers Vol. 1 2004, Unrated) |
|
| 13 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 15 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 16 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Charlie's Angels - Full Throttle 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 19 |
The Lion King 1 1/2 2004, G) |
|
| 20 |
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998, G) |




















