My Favorite Movies
Great suspense with lots of twist and turns. How a person can be so trusting and always seem to get kicked. But, good always prevails over evil.
| geddyupgang's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rosewood 1997, R) |
|
| 2 |
Meet Me In St. Louis 1944, Unrated) |
|
| 3 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 4 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Arsenic and Old Lace 1944, Unrated) |
|
| 7 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 8 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Shredder 2003, R) |
|
| 10 |
2012 2009, PG-13) |
|
| 11 |
Deacons for Defense 2003, R) |
|
| 12 |
Death Sentence 2007, R) |
|
| 13 |
Law Abiding Citizen 2009, R) |
|
| 14 |
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009, PG-13) |
|
| 15 |
The Lincoln Lawyer 2011, R) |
|
| 16 |
The Help 2011, PG-13) |
|
| 17 |
X-Men: First Class 2011, PG-13) |
















