Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Geanie's Rating My Rating
1
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
Music and Lyrics
I'll show you the roof. It's upstairs.
2
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
3
Grease 1978,  PG)
4
Grease 2 1982,  PG)
5
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
6
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
7
Wedding Crashers 2005,  R)
8
Psycho 1998,  R)
9
Old School 2003,  R)
10
Swingers 1996,  R)
11
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
12
Zoolander 2001,  PG-13)
13
The Wedding Date 2005,  PG-13)
14
Muriel's Wedding 1994,  R)
15
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
16
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
17
Father of the Bride 1991,  PG)
18
Runaway Bride 1999,  PG)
19
Be Cool 2005,  PG-13)
20
Clay Pigeons 1998,  R)
21
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
22
The Cable Guy 1996,  PG-13)
23
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments