My Favorite Movies
| gdy2shu's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Something's Gotta Give 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Grumpy Old Men 1993, PG-13) |
|
| 3 |
Grumpier Old Men 1995, PG-13) |
|
| 4 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 5 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 7 |
My Cousin Vinny 1992, R) |
|
| 8 |
Mrs. Brown 1997, PG) |
|
| 9 |
The American President 1995, PG-13) |
|
| 10 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 11 |
Analyze This 1999, R) |
|
| 12 |
Analyze That 2002, R) |
|
| 13 |
Sense and Sensibility 1995, PG) |
|
| 14 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 15 |
The Remains of the Day 1993, PG) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 17 |
As Good As It Gets 1997, PG-13) |
|
| 18 |
Twister 1996, PG-13) |
|
| 19 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 20 |
You've Got Mail 1998, PG) |




















