Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  GBR's Rating My Rating
1
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
this was one of the best james bond movies ever made their were more fighting sceens in this movie.
2
Rocky IV 1985,  PG)
Rocky IV
Brill film the best one out of all of them i think this movie is brill, the songs in this film are good training montage and no easy way out
3
Rocky 1976,  PG)
Rocky
When i fisrt saw this film i new that it would be a big hit in the flim business
4
Rocky V 1990,  PG-13)
Rocky V
one of the best films ever mad i love all of the rocky films can't wait until the next one
5
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
D3: The Mighty Ducks
Classic film love the mighty ducks films their should be more
6
Cliffhanger 1993,  R)
Cliffhanger
Classic film
7
Step Up 2006,  PG-13)
8
Rocky II 1979,  PG)
9
Police Academy 1984,  R)
10
Top Gun 1986,  PG)
11
Bloodsport 1986,  R)
Bloodsport
brill film seen this film twice and u still feel that you never watched it
12
Bad Boys II 2003,  R)
13
Accepted 2006,  PG-13)
14
Beverly Hills Cop III 1994,  R)
15
Me, Myself & Irene 2000,  R)
16
Beverly Hills Cop II 1987,  R)
17
Sister Act 1992,  PG)
18
American Pie 2 2001,  R)
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
20
The World Is Not Enough 1999,  PG-13)
21
Robocop 2 1990,  R)
22
The Blues Brothers 1980,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments