My Favorite Movies
| gavinedghill's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Alien 1979, R) |
|
| 2 |
Aliens 1986, R) |
|
| 3 |
Alien Resurrection 1997, R) |
|
| 4 |
Alien3 1992, R) |
|
| 5 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 6 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 7 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 8 |
Gamebox 1.0 2007, PG-13) |
|
| 9 |
The Super Mario Bros. 1993, PG) |
|
| 10 |
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003, G) |
|
| 11 |
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005, G) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 16 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 17 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 18 |
Team America - World Police 2004, R) |
|
| 19 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 20 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 21 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 22 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 23 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 24 |
Serenity 2005, PG-13) |
























